} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Rôzne využitia plagátovaciech ploch v obciach

Plagátovacie plochy sú už tradičný spôsob, ako informovať obyvateľov o nadchádzajúcich udalostiach. Hojne využívané sú predovšetkým na dedinách, alebo v malých obciach, kam sa ešte nedostali city light vitríny a ďalšie spôsoby propagácie. Aj cez to, že je to oznamovanie informácií docela zastarané, musíme uznať, že má stále svoje čaro a že má stále asi niečo do seba. Prečo by inak boli plochy na plagáty tak obľúbené?

Chvíľku sa zamyslite nad tým, aký typ oznámení najčastejšie vidíte. Predstavte si napríklad plagátovacie plochy vo vašej obci. My sme to taky nedávno skúsili a na niekoľko typov plagátov, ktoré sa často opakujú, sme si spomenuli. Schválne, koľko ich budeme mať spoločných.

1. Plagáty na koncerty

Myslíme tie malé dedinské, aj väčšie koncerty slávnejších interpretov, alebo dokonca aj zlúčené koncerty niekoľkých skupín alebo spevákov. Takéto plagáty sú možno snáď aj najčastejšie. Môže sa jednať o miestnu dechovkovou skupinu, alebo aj speváka známeho po celej republike. Na plátovacích plochách sa nájde miesto pre každého a môžete sa staviť, že na koncerte bude hromada ľudí.

2. Plagáty o verejných udalostiach

Trhy, púte, výstavy a ďalšie. Na to všetko sa dá vyrobiť plagát, ktorý bezpochyby pritiahne pozornosť veľkého množstva ľudí z rôznych oblastí. Výsledkom je obrovská účasť nielen domácich, ale aj tých, ktorí sa na akcii prišli pozrieť z väčšej diaľky.

3. Volebné plagáty

A samozrejme občas príde čas, kedy plagáty, ktoré pozývajú na zábavné akcie vystriedajú plagáty, ktoré pozývajú ľudí k voľbám. Zrazu je plocha plná veselých tvárí a viac či menej realistických sľubov, ktoré z diaľky tvoria mozaiku najrôznejších farieb. Takéto plagáty sú často obeťami viac či menej zaujímavého alebo vtipného vandalizmu. Aj keď ten vandalizmus je na nich často to, čo zaujme najviac.

Docela nás mrzí, že je na takých plochách zákaz voľného vylepovanie. Bolo by zaujímavé vidieť, aká diela by obyvatelia miest na plochy vyvesili. Určite by skvele doplnili celkovú architektúru celého mesta.

Plagátovacie plochy

Ak ste s nami našu malú hru hrali, môžete nám napísať, na aké ďalšie typy plagátov ste si spomenuli. Určite ich bude dosť.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4