} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Dveře s požární odolností

Je pravděpodobné, že jste už slyšeli o dveřích s požární odolností. Zvláště pokud hledáte další ochranná a bezpečnostní opatření. Co jsou to protipožární dveře a v čem se liší od běžných? V tomto článku vám poskytneme veškeré odpovědi, které hledáte, a dokonce i ty, na které jste pravděpodobně ještě nemysleli, ale potřebujete je znát.

Co jsou to tedy dveře s požární odolností?

Protipožární dveře jsou dveře speciálně vyrobené tak, aby odolaly škodlivým účinkům vysokých teplot (tj. požárů domů). Jsou také určeny k ochraně před škodlivými účinky kouře, což je jeden z hlavních důvodů lidských úmrtí a obětí v případě domácích požárů. Protipožární dveře mají specifické hodnocení požární odolnosti, které ukazují, jakou úroveň vystavení ohni jsou schopné a jak dlouho.

Shrňme se nejdůležitější fakta, která byste měli vědět o dveřích s požární odolností. 

Z jakého materiálu jsou vyrobeny dveře s požární odolností?

V závislosti na požadované úrovni požární odolnosti jsou tyto dveře vyrobeny z různých odolných materiálů.

Nejběžnějšími materiály jsou:

  • Ocel
  • Sklo
  • Dřevo

Neznamená to, že protipožární dveře jsou vyrobeny pouze z jednoho z těchto materiálů. Velmi často jde o kombinaci několika z nich. Kromě výše uvedených látek mohou být tyto dveře vyztuženy vermikulitem, hliníkovými prvky a zinkováním.

Velmi důležitou součástí sady protipožárních dveří je jejich těsnění.Jedná se o kus materiálu, který zakrývá dveře a při zahřátí se rozpíná. 

Co ovlivňuje cenu dveří s požární odolností? 

Cena protipožárních dveří závisí na 4 hlavních bodech, které poukazují na materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny, hodnocení požární odolnosti, které poskytují, celkový design dveří a v neposlední řadě se bere v potaz také výrobce. 

Vyšší protipožární dveře obvykle stojí více, protože poskytují lepší ochranu a vydrží déle. Jakýkoli daný výrobce však může stanovit vyšší cenu, pokud si myslí, že jeho dveře mají další vlastnosti nebo používají konkrétní kombinaci materiálů nebo mají atraktivnější design.

Jak fungují dveře s požární odolností?

Různé dveře poskytují odlišnou ochranu a odolnost. V České republice takovéto dveře musí splňovat nejen české normy, ale také normy Evropské unie. Tato certifikace je přímým ukazatelem toho, co můžete od konkrétních dveří očekávat.

Když se tedy díváte na konkrétní model, vždy zkontrolujte, jaké hodnocení má a kdo jej certifikoval. 

Hodnocení protipožárních dveří je uvedeno v minutách - 30, 60, 90, 120. Jak jste již pravděpodobně uhodli, počet minut znamená, jak dlouho dokážou dveře odolat ohni. Proto na štítku vždy hledejte, délku v jednotkách S. 

Těžká ocelová vrata obvykle poskytují vyšší požární odolnost - až 4 hodiny. Dřevěné dveře nesou zpravidla nižší hodnocení: obvykle 20–60 minut.

Důležitá poznámka: Samotné dveře a jejich připojené části (například intumescentní lišta) mají nezávislé hodnocení, protože jsou vyrobeny z různých materiálů.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4