} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Zaujíma vás, aké materiály sa používajú pre vysokotlakové pieskovanie?

 abrazívum na pieskovanie

V tomto článku vám priblížime, ako celé pieskovanie prebieha, čo sa pieskuje a hlavne, ako sa abrazívum na pieskovanie delia podľa materiálu.

Ako prebieha vysokotlakové pieskovanie?

Tento proces, ktorý má za úlohu čistiť povrch od špiny, hrdze, starých nánosov farieb, ale aj porovnať nerovnosti, prebieha tryskaním vzduchu a abrazívneho materiálu pod vysokým tlakom. Abrazivo sa nachádza v vysokotlakovej nádobe, ktorá ho potom zásobuje do vysokotlakovej hadice až do vyústenia pištole. Tento proces sa vykonáva napríklad v chránenej, špeciálne vytvorené miestnosti prevádzok, kde sú ostatní zamestnanci a samotná prevádzka chránená od odrážajúceho sa materiálu, ale aj prachu, ktorý procesom vzniká. Samotný pracovník preto musia mať dobre chránený odev a tvár.
Na pieskovanie je výhodné to, že sa tvrdý materiál dá znovu zhromaždiť a použiť na budúci pieskovanie znova.

Aké sa abrazivo na pieskovanie používa?

Výber druhu abrazíva závisí na tvrdosti pieskovaného materiálu. Pokiaľ sa jedná o veľmi jemný materiál, je isté, že by ho príliš tvrdé abrazivo poškodilo.
Medzi najčastejšie materiály, ktoré sa používajú na pieskovanie, patrí oceľová drť a oceľové guľôčky, korund, olivín, granát, porcelánové guľôčky aj sklenené guličky a nerezové materiály.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4