} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Výber strešnej krytiny s cenou

Mnohí sa pred rekonštrukciou alebo stavbou nemôžu rozhodnúť, akú strešnú krytinu použijú pre svoju novú strechu. Ono nie je divu, pretože trh je natoľko rozmanitý, že vybrať krytinu nie je nič jednoduché. Keďže strecha chráni a izoluje váš všetok majetok pred poveternostnými vplyvmi a samotnú stavebnú konštrukciu pred zatečením, takže by sme výber nemali v žiadnom prípade podceniť.

střešní krytina

Ako vyberať?

Všeobecne vzaté, krytinu musíte vyberať na základe sklonu vašej strechy. Ďalším aspektom výberu je nepreberné množstvo materiálov a tvarov krytín, z ktorých si môžete vybrať. Vďaka takému množstvu sa zo striech stali dizajnové prvky, ktoré podstatne ovplyvní celkový dojem z domu.

Materiály:

 • Pálené tašky (sklon strechy 22° - 40°)
 • Betonové tašky (sklon strechy 22°)
 • Bridlicia
 • Eternit
 • Plechové/ Asfaltové / Plastové krytiny
 • Šindel

Akú "tašku" si vybrať?

Výber máte 50/50, pretože buď zvolíte betónovú alebo pálenú tašku. Teraz zostáva otázka, ktorá je lepšia? Bohužiaľ na túto otázku nemožno nijako priamo odpovedať, pretože vlastnosti oboch tašiek sú veľmi podobné. Nevýhodou je, že majú vyššiu hmotnosť.

Výhodou pálenej varianty je jej farebná škálovitost a tvarovost. Tašky si všeobecne dobre počínajú v kontexte s dlhou životnosťou, pretože zub času je na nich poznať až po slušné riadku rokov. Avšak, aby vydržala toľko čo má, je nutné zabezpečiť pevný podklad, teda kvalitné krov. Pálenú strešnú tašku zoženiete od 30 € bez DPH (1 m2 = 10 EU)

U betónové varianty sa toho toľko od pálenej tašky nelíši, platia rovnaké pravidlá a požiadavky na krov. Jej výhody sa prejavujú najmä vo tvrdších klimatických podmienkach, kde lepšie znesie mráz a odpudí vodu. Betónovú strešnú tašku zoženiete od 1 EUR bez DPH (1 m2 = 9 EÚ)

Pri rekonštrukcii buďte opatrní!

Pri výbere krytiny veľmi záleží na tom, či staviate nový dom alebo rekonštruujete existujúce strechu. Pri štandardnej rekonštrukcii sa toho toľko nedeje, avšak pri zmene nejakých parametrov strechy už nemusí pôvodná krytina vyhovovať. Výber správnej krytiny prispôsobujte tiež:

 • zložitosti strechy,
 • členitosti strechy,
 • klimatickým podmienkam v danej oblasti (záťaž snehu).

Ako odhadnú cenu krytiny na celú strechu?

Ak máte vybranú krytinu a váhate nad tým, koľko jej budete potrebovať a koľko bude stáť? Oslovte priamo výrobca, ktorý vám veľmi ochotne a hlavne zadarmo vypočíta počet kusov krytiny a cenu. Keď trafíte na akciu, môžete ušetriť pár tisíc korún vďaka mimoriadne zľave.

Samotné položenie strechy je taky značná investícia a počíta sa od m2. Bežne sa ceny pokrývačov pohybujú v rozmedzí 300 a 500 Sk / m2. Záleží tiež na type krytiny.

Kvalitná krytina ušetrí až 17% tepla

V dnešnej dobe, keď sa snažíme šetriť na každom kroku je tepelná úspora veľmi výrazným aspektom. Moderné krytiny umožní ušetriť 15-17% tepla, nesmiete avšak pri pokladaní zabudnúť na izolačnú vrstvu. Ako bonus môžete získať v prípade šikmej strechy podkrovný priestor. Na izoláciu sa najčastejšie používa:

 • minerálná vlna,
 • polystyrén,
 • ovčia vlna,
 • slama.

 

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4