} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Vlhkosť múrov v starom dome

vlhkosť múr

Nadmerná vlhkosť múrov. To je problém, s ktorým sa často stretávajú staršie domy, pretože nemajú dostatočné izolačné vlastnosti. Tá má za následok ďalšie významné problémy, ktoré sa začínajú postupne objavovať.

Najčastejšie sa jedná o horšia klíma, opadající omietky, rozširujúce sa plesne alebo iné problémy vyskytujúce sa v dôsledku zvýšenej vlhkosti. Tá má z dlhodobého hľadiska veľmi zlý vplyv na jenom na kondíciu vášho domu, ale aj na kondíciu ľudí, ktorí taký dom alebo iný priestor obývajú.

 

Toto je len pár významných problémov, ktoré vás v dôsledku zvýšenej vlhkosti čakajú:

  • zhoršený zdravotný stav ľudí (ochorenie dýchacích ciest)

  • vyšší obsah zemných solí, ktoré majú za následok opadající omietky a praskajúce murivo

  • väčšia zima

  • vyššie náklady za vykurovanie

  • znížená trhová cena nehnuteľnosti

 

Ako zvýšenú vlhkosť odstrániť?

Keď už vašu stavbu vlhkosť zasiahne, tak vás bude najviac zaujímať, ako sa jej čo najrýchlejšie a navždy zbaviť. Je to bezpochyby nepríjemná záležitosť. Ale nemusíte mať strach, vo väčšine prípadov sa to dá riešiť a postihnuté miesta vrátiť do pôvodnej stavu. Samozrejme platí, čím skôr zakročíte, tým lepšie.

Aby ste sa vlhkosti navždy zbavili, tak je potrebné urobiť kvalitná izolácia. Vlhkosť totiž vzniká zlú, starú alebo nedostatočnou izoláciou. A pretože sa vlhkosť prejavuje najčastejšie v spodnej časti domu, teda v miestach sú steny v priamom kontakte z krajín, tak sa vlhkosti bez poriadnej izolácie jednoducho nevyhnete.

Ako ešte vlhkosti predchádzať?

Pravidelne kontrolujte vlhkosť. Tú najlepšie zistíte pomocou vlhkomeru, ktorý kúpite okolo 500 Sk. Ideálna vlhkosť, ktorú by sa mala pohybovať od 45 do 60 percent. Robte všetko preto, aby ste túto hranicu neprekročili. Inak by sa začali rozširovať plesne.

Pravidelne vetrajte niekoľkokrát denne. V zime vetrajte krátko ale hlavne intenzívne. A ak môžete, tak sa snažte urobiť prievan, vďaka ktorému sa vlhký vzduch rozprúdi a vyženie von.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4