} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Druhy brán

Brány sú priechodným bodom, umiestneným medzi múrmi tak, aby sa dalo prechádzať iba cez vráta. Brány môžu byť buď dekoratívne alebo funkčné. V tom druhom prípade ich funkčnosť závisí úplne na tom, či sú schopné brániť v priechode osobám, ktorých prítomnosť nie je na území za bránou požadovaná.Sekční vrata společnosti Spedos

Primárna funkcia brány je umožnenie priechodu, medzi ďalšie funkcie môžeme zaradiť oddeľovanie priestor z dôvodu hluku, prachu a alebo tiež tepelnej izolácie. Väčšinou sú natoľko veľká, že umožňujú prejazd vozidiel. Môžu byť vyrábané z plastov, kovov alebo tiež dreva či dokonca z kokteilu týchto surovín.

  • Protipožiarne - tieto brány majú špecifické protipožiarne vlastnosti, vďaka ktorým sú schopné fungovať aj za vysokých teplôt a zároveň pomáhajú v bránení šíreniu prípadného požiaru do ďalších miestností. Ich vlastnosti a používanie sú dané zákonmi Slovenskej republiky.
  • Sekčný - môžu byť umiestnená ako garážové vráta; ich otváranie funguje smerom nahor, kde pri svojej otvorenej podobe nezaberajú priestor.
  • Garážové - garážové vráta bývajú natoľko široká, aby umožnila vlastnenému vozidlu bezpečný vjazd do priestorov garáže, kde naďalej slúži ako prekážka medzi vozidlom a jeho prípadnú krádeží
(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4