} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }
  • Web

Kde zohnať kvalitný vodoinštalačný materiál?

Dnes si povieme niečo o remeslách. Všeobecne platí, že remeselníkov je ako šafránu. Dvakrát toľko to platí o kvalitných remeselníci s bohatými skúsenosťami v odbore. Pri výbere vhodného remeselníka by sme nemali hľadieť na cenu, tá sa môže vplyvom odbyté práce dvakrát predražiť. Poďme sa spoločne pozrieť na remeselné odvetvia inštalatérstvo.

Eshop s inštalačným materiálom

Kto je to inštalatér?

Slovom inštalatér najčastejšie označujeme remeselníka, ktorý sa špecializuje na inštalácie rozvodov, ktorými potom prúdi voda alebo plyn. Veľmi často sa stretávame s pojmom vodoinstalatér. To je človek, ktorý sa špecializuje výlučne na inštalácie rúrkových rozvodov vody a odpadov. Inštalatérov väčšinou združujú firmy, ktoré potom poskytujú komplexné služby v obore inštalatérstvo. Nie je výnimkou, že sa stretnete s kúrenárom alebo plynárom. Moderným a špeciálnym odvetvím inštalatérstvo je montáž a údržba klimatizácií a vzduchotechniky.

História rozvodov vody

Ak sa pozrieme do histórie, inštalatéri najskôr pracovali s pomerne ťažkými rúrkami. Rozvody sa totiž robili pomocou liatinových rúr, ktoré sa spájali oloveným hrdlom alebo prírubami. Počas druhej polovice 20. storočia sa začalo od olova upúšťať a domové rozvody boli realizované oceľovými rúrkami s pozinkovanou úpravou. Spoj sa nepájel, ale šrouboval, pomocou fitingov. Aby nedošlo k pretekaniu, na závit sa navíjalo konope s fermežou. Teraz sa rozvody vykonávajú plastovými rúrkami, o tých sa budeme baviť ďalej.

Moderné technológie

Ako som už spomenul na konci predošlého odseku, posledným trendom je použitie rúrok vyrobených z plastov. Tie sa spájajú buď lepením alebo zváraním. Ak nechcete plast, môžete opatriť rozvody meďou. Ak potrebujete vykonať zložitý spoj, používajú sa pružné rúry vyrobené z plastu. Pre tesnenie sa používa kúdeľ alebo teflónová páska. Aby nedochádzalo k tepelným stratám, potrubie sa zakryje tepelnou izoláciou, najčastejšie mirelon alebo plstenou omotávkou. Tá oproti mirelonu zvedie zadržať skondenzovanou kvapalinu. Čo sa týka odpadov, tie majú väčšie priemery a robia sa len z umelých hmôt. Tesnenie je realizované špeciálnymi vloženými O-krúžky.

Ak neviete, kde nakúpiť kvalitný potreby, navštívte tento eshop s inštalačným materiálom.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4