} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Pergoly sú super

Máte radi záhradné posedenie, ale priamo neznášate situácii, kedy vám túto chvíľu prekazí prehánka alebo búrka? Chcelo by to nejakú tú strechu nad hlavou. Najvhodnejšie bude postaviť si pergolu, ktorá nám umožňuje využívať záhradné posedenie aj vo chvíli, keď počasie nepraje.

pergoly slovensko

Príprava a stavba

Takáto stavba pergoly nie je len otázkou pár hodín. Najdôležitejšie je sa pripraviť! Poznáte to príslovie "dvakrát meraj a raz rež". Veľmi dôležitá je taky doba, kedy začneme s výstavbou. Osobne odporúčam hneď z jari, akonáhle rozmrzne pôda.

Ak ste zručný kutil, návrh a samotnú stavbu zvládnete hravo. Najmä ak sa jedná o klasickú konštrukciu so šikmou strechou. V týchto prípadoch by som neutrácal peniaze za firmy a skúsil postaviť pergolu svojpomoci. Ovšem ak vás nudí klasickej konštrukcie, ktoré má každý druhý sused, môžete vymýšľať rôzne okrasné tvary a individuálne nosníky napríklad s mrežovania, ale musíte počítať s tým, že na to budete potrebovať stolára a mnohokrát aj CNC frézu. Takí stolári väčšinou majú tím zručných ľudí a pergolu vám postaví za jeden víkend za pár stoviek a so zárukou.

pergoly

Materiál

Najčastejšie materiály používané k stavbe pergoly:

  • borovica,
  • dubu alebo buku,
  • kanadský céder.

Obrovská nevýhoda dreva je jeho životnosť a údržba. O drevo sa musíme pravidelne starať a nešetriť na náteroch.

Bioklimatické pergoly

Ten, kto navštevuje záhradkárskej veľtrhy asi postrehol, že sa objavili tzv. Bioklimatické pergoly. Jedná sa o unikátny tieniaci systém, ktorý umožňuje využívať obytný priestor terasy za každého počasia, obdobne ako klasická pergola. Ako to dokáže, aby na nás nepršalo? Pomocou špeciálnych natáčacích hliníkových lamiel (tieniace a protidažďové) zaisťuje prúdenie vzduchu smerom nahor, čo napomáha vytvoreniu vhodnej klímy pod pergolou.

Princíp funkcie

Pergola je osadená tzv. Pohyblivým slnolamy, ktorý svojím natáčaním až o 140 stupňov obstaráva tieto funkcie:

  • tienenie slnka,
  • protidažďová ochrana
  • odvodné systém pre dažďovú vodu.

Ak sa rozhodnete buď pre klasickú drevenú pergolu alebo ultramoderný diaľkovo ovládanú Bioklimatická pergolu, určite pod ňou strávite veľmi príjemné chvíľky. Kto si chce dopriať ešte väčší relax, môže si do pergoly umiestniť gril a alebo spa.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4