} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Domáce industriálne štýl a vzduchotechnika

Premýšľate o rekonštrukciu bytu či domu a stále hľadáte štýl, ktorý by vás oslovil? Čo napríklad ten industriálnej? Obnažené priestory, drsné povrchy, jednoduché riešenia a silná atmosféra, treba to je presne to, čo vám chýba.

Industriálny štýl bývania je inšpirovaný prostredím tovární a výrobných hál, najčastejšie sa s ním teda môžeme stretnúť vo väčších priestoroch, loftových bytoch a miestnostiach s veľkými oknami pripomínajúce práve okná továrenských hál starých strojárskych podnikov. V poslednej dobe si však získava srdce množstva dizajnérov aj bežných ľudí a dostáva sa tak aj do prostredia klasických mestských bytov.

Hlavnými znakmi týchto interiérov sú materiály, ktoré sa v prostredí výrobných podnikov naozaj nachádzajú, a to konkrétne betón, železo, oceľ, plech alebo sklo a drevo. Výnimkou nie sú popraskané tehlové múry, Ošarpaná a nedokonale nahodená omietka, neopracované trámy a stropy s odhalenou vzduchotechnikou či rozvody vody. Hoci je tento štýl plný hrubých povrchov, súčiastok a častí výrobných strojov bližší skôr mužom, zaiste si dokáže získať obľubu tiež veľké množstvo žien.

 

Odhalená stropné vzduchotechnika v priestoroch fínskeho The Weegee Exhibition Center
Zdroj: The WeeGee Exhibition Center | medium.com


Opäť nekrytá vzduchotechnika a výrazné doplnky v podobe obrovského hodinového strojčeka
Zdroj: bigstockphoto.com

FARBY

Keďže sú väčšinou využité neopracované materiály, príliš farieb v industriálnych interiéroch nehľadajte. Čierna, hnedá, šedá a biela prevažujú. Jediným výraznejším prvkom býva oranžová farba holých tehál.

 

Jedinými farbami v priestore sú farby dreva a odhalených tehál
Zdroj: bigstockphoto.com

DOPLNKY & OSVETLENIE

Koberčeky a vyšívané vankúšiky sa do tohto typu interiérov príliš nehodí, skvelou možnosťou ako zatepliť studenej podlahy sú ale napríklad kožušiny a kože, prípadne ich imitácie, ktoré priestor aspoň mierne zútulnia. Čo sa týka osvetlenia, sú skvelou voľbou voľne zavesené žiarovky alebo "upravenejší" lustre a svetla vo farbách kovu. Neoddeliteľnou súčasťou bývajú veľmi často tiež hodiny z výrobných materiálov veľkých rozmerov, viď foto vyššie. Ak máte cit pre detail a dokážete pre nich nájsť vhodné miesto, aby celkový výsledok nevyzeral prepchato či nevkusne, môžu ako doplnok slúžiť tiež staré výrobné stroje či ich časti. Často sa ponúka otázka týkajúca sa dostatočného pohodlia. Industriálny štýl totiž vyzerá veľmi hrubo a neútulne. Sedenie na betóne sa však obávať nemusíte, klasické polstrované gauče môžu byť nahradené ratanovým nábytkom alebo napríklad jednoduchými závesnými sieťami.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4