} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Polykarbonát má široké uplatnenie. Na čo sa používa?

Polykarbonát je priehľadný materiál, ktorý sa používa na výrobu vysoko odolných okien, ale napríklad aj svetlíkov a zasklenia. Vyznačuje sa nízkou hmotnosťou, a tým pádom nachádza uplatnenie aj pri ľahkých hliníkových konštrukcií. Čo sa týka užitočných vlastností, tých je hneď niekoľko, a preto v súčasnosti nahrádza klasické sklo. Ak hľadáte niekoho na predaj polykarbonátu, dáme vám v nasledujúcich riadkoch aj nejaký tip.

Polykarbonát má výnimočné vlastnosti

Polykarbonát ako taký sa pýši vysokou odolnosťou proti nárazu a trhlinám. Už sa teda nemusíte obávať popraskaného skla, ktoré by sa stalo hrozbou v interiéri. Polykarbonátové dosky, aj keď vypadnú z konštrukcie, nenapáchajú toľko škody ako klasické sklo. Práve z daného dôvodu sa materiál rozširuje aj do oblasti zasklenia.

Polykarbonátové panely sú momentálne najobľúbenejšie, navyše sa používajú v stavebníctve. Vybrať si môžete z mnohých rozmerov. Čo sa hrúbky týka, tá býva štandardne medzi 10 až 16 mm. Zohnať sa ale dajú aj tenké jednokomorové varianty s hrúbkou 4 mm. Ak potrebujete naopak silnejší polykarbonát, žiadny problém, vyrábajú sa aj hrúbky okolo 20 mm.

Využitie polykarbonátových dosiek

Polykarbonát sa používa na mnohé účely, pričom veľmi časté sú hliníkové polykarbonátové svetelné pásy. Jedná sa o dlhé svetlíky, ktoré sa dávajú na strechy. Ďalej sa z polykarbonátu vyrábajú prístrešky nad dvere. Ďalej materiál nachádza uplatnenie v oblastiach ako:

  • elektrotechnický priemysel,
  • optický priemysel,
  • všade tam, kde je požadovaná transparentnosť a tepelná odolnosť,
  • pouličné schránky, montážne dosky či rozvádzače.

Ak hľadáte spoločnosť, ktorá sa špecializuje na predaj polykarbonátu, pozrite sa do pestrého produktového portfólia firmy TERCOPLAST. Pôsobí v Českej republike, ale aj na Slovensku.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4