} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Blíži sa nám zima, máte funkčný termostat?

Dobre, zima možno úplne nie, ale jeseň áno a s ním aj celkom rýchle ochladenie, hlavne ak nemáte zateplený dom. Septembrové obdobie je ideálna doba na to, aby ste sa uistili, že váš termostat funguje tak ako má a že nebude v tých najväčších mrazoch posielať teplo tam, kde vôbec nie je potreba. Nielen, že takýto termostat znepríjemní pobyt v dome, nepoteší vás ani účet za kúrenie. Čo môžete urobiť preto, aby ste mali maximálne teplo a minimálne výdavky?

Termostaty sú úžasná vec. Automaticky nastavujú teplotu na požadovanú hodnotu a zaisťujú, aby kúrenie išlo len vtedy, keď je potreba. Ľahko si tak môžete nastaviť vypnutie kúrenia v čase, keď spíte, takže sa zbytočne nekúri cez noc a nemusíte kúriť ani vtedy, keď sa vonku zrazu oteplí. Aby ale termostat fungoval tak, ako má, musíte sa o neho poriadne starať. Inak by ste miesto šetrenie mohli peniaze zbytočne míňať.

Už ste zistili, že je u vás teplota trochu mimo. Teraz už vám stačí prísť na to, prečo to tak je. Začneme tým najjednoduchším riešením, ktoré môžete vyskúšať aj vy sami bez akýchkoľvek inštalatérskych skúseností. Skúste premiestniť termostat do inej miestnosti. Problém s nastavenou teplotou sa môže objaviť napríklad vtedy, keď vám zároveň s kúrením topí v dome krb. Pokiaľ máte termostat v rovnakej miestnosti, príde mu, že je teplota v poriadku a prestane vykurovať miestnosti, do ktorých sa teplo z krbu nedostane. V takom prípade presuňte termostat do inej miestnosti a čakajte na výsledok.

Ak toto riešenie nepomohlo, je možné, že máte niečo s termostatom alebo s kúrením. Termostat je inštalatérsky materiál, takže najlepším riešením bude zavolať na pomoc skúseného inštalatéra. ktorý zistí, kde sa stala chyba. Buď vám s problémom okamžite pomôže, alebo dôjde k situácii, kedy bude potrebné zaobstarať úplne nový termostat, alebo v tom horšom prípade kúrenia.

inštalatérsky materiál

Je to ale lepšie, než celú zimu prežiť v nezateplenom dome. Ak ste svoj termostat tento rok ešte netestovali, radíme vám, aby ste to urobili. Je lepšie to urobiť s dostatočným predstihom, než čakať na mrazy.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4