} catch (e) { console.error('Custom Theme JS Code: ', e); }

Bezpečnostné mreže chráni pred návštevou zlodejov

Prázdniny sú tu, pre deti radosť pre rodičov starosť. Bohužiaľ ešte jedna skupina ľudí sa raduje a to zlodeji! Ľudia odchádzajú na dovolenku a opúšťajú svoje obydlia a firemné areály. Aby sme chránili svoj majetok je potrebné ho riadne zabezpečiť, inak sa môžete pekne čudovať po príchode z dovolenky. V tomto článku sa zameriam len na ochranu okien pomocou bezpečnostných mreží.

rolovacie mreže

Okná sú dvere zlodejov

Medzi najčastejšie vstupnej brány zlodejov do objektov patrí okná a dvere. Prečo? Vniknutie im nerobí takmer žiadny problém a odpor. Všetci, ktorí majú balkóny alebo presklený vstup by mali tieto otvory zabezpečiť! Buď môžete skla opatriť bezpečnostnou fóliou alebo zvoliť elegantné riešenie pomocou bezpečnostných mreží alebo roliet. Nemusíte sa však obávať, že by toto opatrenie "zničilo" dizajn domu. Moderné mreže sú totiž elegantným doplnkom.

Takúto zaujímavou kombináciou ochrany svojho majetku proti vniknutiu zlodejov je umiestnenie bezpečnostných mreží trochu netradične a to vo vnútri. Prípadný zlodej musí prekonať 2 prekážky, teda najprv rozbiť výplň a potom ešte mreža, jeho počínanie s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí hluk a upúta pozornosť susedov.

Rôzne druhy bezpečnostných mreží

Pri výbere je potrebné zvoliť taký typ, aby ste potom nemali pocit, že ste doma ako v pevnosti alebo väzenie. Vývoj bezpečnostných mreží pokročil do takej úrovne, že si môžete objednať mreže aké vlastne chcete vďaka vysokému stupňu variability. Na trhu je veľa firiem, ktoré dokážu vytvoriť mreže na zákazku aj v umeleckom duchu. Medzi najbežnejšie však stále patrí pevné mreže, ktoré ľudia volia pre ochranu pivničných, prízemných okien a balkónov. Ak chceme ochrániť aj dvere, odporučím použitie nožnicových mreží, ktoré možno kedykoľvek otvoriť.

Ak je mreža certifikovaná, spĺňa druhú a tretiu bezpečnostnú triedu, ktorú berú do úvahy napríklad poisťovne, čo je príjemná správa. JE však dôležité pamätať na to, ak si mreža nainštalujeme sami a nevyužijeme služby odbornej firmy, hazardujú, že budeme ukrátení na poistnom plnení v prípade vylúpenie objekte!

Inštalácia bezpečnostných mreží

Teraz sa dostávame k obrovskej výhode mreží, a to ich veľmi ľahké inštaláciu bez väčších zásahov do muriva. Zaobídu sa teda bez sekania či búrania, mnohokrát stačí iba kotvy a vŕtačka. Nemusíte mať strach, že by tieto otvory boli vidieť, sú po inštalácii šikovne ukryté lištami. Kotvenie je vykonávané pomocou bezpečnostných skrutiek a odolných chemických kotiev, ktoré majú vysokú pevnosť a plní tak dokonale ochranu objektu.

V prípade priemyselných objektov je riešenie tzv. rolovacie mreže, ktoré plnia rovnakú funkciu ako tie pre použitie v domoch alebo bytoch.

(Average rating NAN on 0 rating)
Chcete tu publikovať článok alebo získať hodnotný spätný odkaz? Píšte!

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dodávateľ webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4